a) u istraživanju i razvoju, tvrdi Vlado, u najvećoj mjeri pitanje je sklonosti. Ima tu i drugih čimbenika, morate imati priliku dobiti posao toga tipa, morate raditi u sredini u kojoj se ta vrsta aktivnosti cijeni …. ali na kraju biti uspješan u istraživanju i razvoju znači biti uvijek spreman gledati na okruženje iz nekog drugog, do sada neotkrivenoga ugla. Vlado ističe kako je on ipak više sklon praksi, dakle razvojnom, a ne istraživačkom aspektu, i tu maksimalno daje sebe. Mjerilo uspjeha u poslu za njega je uspješna realizacija projekata u kojima sudjeluje. Uspjeh tima, dakle, a ne vlastitu promociju, stavlja na prvo mjesto. No, namjerava i dalje raditi na vlastitom razvoju, stručno se usavršavati i napredovati na putu unaprjeđenja svoje karijere. Voli ono što zna dijeliti s drugima i ne bi želio da jednoga dana upiru prstom u njega i kažu: On je velik stručnjak, ali bolje da ga ništa ne pitaš. Zbog toga nastoji u svojoj radnoj sredini potaći otvorenu komunikaciju.
b) na projektu transfera poslova iz Ericssonove središnjice u Stochholmu u ETK - COSS transfer bio je veoma upečatljiv. U sklopu projekta neki važni dizajnerski poslovi i produkti prebačeni su u Zagreb i Split. U tom poslu Vlado je imao ulogu tehničkoga koordinatora, riječ je bila o projektu visoke složenosti kojega je trebalo realizirati u neuobičajeno kratkom roku. Za taj posao voli reći da je stvarno dobro odrađen. Niti za jedan drugi posao ne bi on tvrdio da nije mogao biti obavljen bolje ili brže, a COSS je bio upravo takav projekt.
c) Vlado je inicirao i u dobroj mjeri usmjeravao razvoj SIP protokola u našem Institutu. Razvoj protokola predstavljao je posao koji je bio prijeloman za Ericsson Nikolu Teslu, a u neku ruku i za korporaciju Ericsson. Naime, implementacijom toga protokola, koji predstavlja novi način komunikacije među čvorovima u mreži za potrebe telefonije, Ericsson je velikim korakom zagrabio ispred konkurenata na području fiksnih mreža. Bila je to i odlična platforma za promociju trenutačno veoma aktualnog IMS sustava.