Search
Hrvatska
Šahovski klub Ericssona Nikole Tesle
Niz aktivnosti – dobar potez
U šahovskom klubu Ericsson Nikola Tesla odvija se niz aktivnosti – pojedinačno prvenstvo kluba, brzopotezni turniri …
Tijekom ožujka i travnja odigrano je pojedinačno prvenstvo kluba na kojem se 14 igrača u 7 kola po švicarskom sistemu određivanja parova trudilo postići što bolji plasman. Naslov prvaka kluba ponio je majstorski kandidat Vlado Heged s 5,5 bodova. Ovogodišnji prvak pobijedio je u 4 partije i u 3 remizirao. Uz pobjednika, neporažen je ostao i drugoplasirani Vodopija Goran, koji je osvojio 5 bodova. Treći, s 4,5 poena, je Ognjen Ilić, a njega slijede četiri igrača s 4 boda: Damir Mravunac, Mladen Nagl, Miroslav Nagl i Izidor Škerjanc. Ovo je lijep uspjeh «našeg Ize», veterana, koji je u kompaniji proveo čitavih 40 godina do odlaska u mirovinu, kada se uzme u obzir da se kao drugokategornik umiješao u majstorke kandidate. Osmo, deveto i deseto mjesto s 3,5 boda zauzimaju Stanislav Blagojević, Darko Šutić i prošlogodišnji prvak, Zdravko Margitić. Jedanaesti, s 3 boda je Davorin Žvab, dvanaesto i trinaesto mjesto s 2 boda osvojili su Relja Trivanović i Branko Vukman, dok je Adil Hedžić četrnaesti s pola boda.
U ovoj godini u klubu je do sada odigrano 6 brzopoteznih turnira. Kada se zbroje rezultati na svih 6 turnira, vodi Fide majstor Glavica sa 71,5 bodova iz 6 turnira, ispred Gabrea sa 60,5 bodova iz 6 turnira i Margitića sa 55 boda iz 6 turnira. Na ovih je 6 turnira igralo ukupno 28 igrača, a u prosjeku na turniru je igralo 15 do 16 igrača.
Dvije naše ekipe igraju u hrvatskim ligama: Ekipa «ERICSSON» igra u II ligi, regija Centar. U Hrvatskoj imamo 4 regionalne II lige. Regija Centar obuhvaća Zagreb i Zagrebačku, Zagorsko-Krapinsku, Zagorsko-Varaždinsku, Međimursku, Koprivničko-Križevačku, Bjelovarsku, Sisačko-Moslavačku i Karlovačku županiju. U ovoj godini dosad su odigrana 2 kola. U oba smo kola slavili pobjedu: protiv ekipe «Cassino» s 4,5 : 1,5 i protiv ekipe «CSS» s 3,5 : 2,5 što je lijepi start.
Ekipa «Nikola Tesla» nastupa u IV. ligi «CENTAR – A». U regiji Centar postoji jedna druga liga, dvije treće i tri četvrte lige, svaka sa po 12 klubova. U prvom kolu ekipa «Nikola Tesla» pobijedila je «Sljeme – Agroproteinka» s 4 : 2, a u drugom kolu ekipu «JASKA» iz Jastrebarskog s 3,5 : 2,5.
Članovi kluba pojedinačno nastupaju i na raznim drugim turnirima.