Hrvatska
Svjetske korporacijske igre 2005.
Zapaženo sudjelovanje naše kompanije

Inicijativu i kreativnost predstavnici Ericssona Nikole Tesle na Svjetskim korporacijskim igrama 2005 pokazali su na terenima za mali nogomet i badminton.

Ovogodišnje Svjetske korporacijske igre 2005. (World Corporate Games 2005), 16. po redu, počele su svečanim mimohodom svih natjecatelja u petak, 30. rujna na središnjem zagrebačkom trgu. Malonogometna ekipa Ericssona Nikole Tesle se te večeri pridružila velikom broju "sportaša" - ove godine je na igrama bilo preko 3.500 sudionika iz 20 zemalja svijeta - dok je predstavnik kompanije u badmintonu već dobrano brisao znoj sa čela budući da je taj turnir već bio počeo u zoru istoga dana.

Igre je otvorio zagrebački gradonačelnik, Milan Bandić koji je u svom govoru naglasio kako su ovo do sada najmasovnije Svjetske korporacijske igre te je najavio da će se ta manifestacija 2007. godine opet održati u Zagrebu. Nakon otvorenja je slijedio glazbeno-scenski program, uz druženje s predstavnicima iz drugih tvrtki, a zgodno je spomenuti kako je i jedan kolega iz ETK nastupio u VIPnetovoj košarkaškoj ekipi.

Malonogometanje

Za malonogometno natjecanje, na kojemu su sudjelovali predstavnici naše kompanije, prijavile su se 84 ekipe. Naš malonogometaški tim je upao u 3. diviziju. Divizije su se slagale prema broju prijavljenih natjecatelja iz pojedine tvrtke, a prednjačile su INA i Coca-Cola, svaka s više od 200 prijavljenih natjecatelja u različitim sportovima.

Malonogometni turnir se odvijao na šest terena u neposrednoj blizini Dinamovog stadiona. ETK je igrao u skupini zajedno s kompanijama Vodafone UK, Waitrose i Coca-Cola. U prvoj utakmici ekipa ETK je zaigrala protiv Coca-Cole. Utakmica, u kojoj smo stvorili nekoliko izglednih šansi koje, nažalost, nismo uspjeli materijalizirati, završila je rezultatom 0:0.

Odmah nakon prve utakmice, zbog gustog rasporeda, igrali smo i našu drugu utakmicu, i to protiv ekipe Vodafone UK-a. Pobijedili smo mlade Engleze s 1:0 pogotkom Milana Živkovića. No, valja pohvaliti cijelu ekipu jer su svi odigrali na visokoj razini. Ovim uspjehom već smo osigurali plasman u sljedeći krug natjecanja bez obzira na ishod naše posljednje utakmice protiv Waitrosea. No, o tom ishodu ovisio je poredak ostalih ekipa u skupini, a naša pobjeda ili neodlučeni ishod u drugi krug bi odvela i ekipu Vodafonea. Da Ericsson uvijek brine o svojim poslovnim partnerima pokazala je ekipa ETK zaigravši angažirano i protiv Waitrosea te anuliravši početno vodstvo protivnika pogotkom Predraga Zerde. Neodlučan ishod u posljednjoj utakmici osigurao nam je prvo mjesto u skupini i sudjelovanje na eliminacijskom turniru 32 najbolje ekipe koje je uslijedilo u nedjelju. U sljedeći krug uz nas se, kao drugi u skupini, plasirao Vodafone.

Ždrijeb nam je za suparnika u drugom dijelu natjecanja dodijelio ekipu Tiska. Sama utakmica, koja je bila dosta nervozna i nepovezana završila je s rezultatom 0:0, pa su slijedili produžeci 2x3 minute, uz "pravilo zlatnog gola": tko prvi zabije pogodak, pobjeđuje. Ekipa Tiska je u 15 sekundi prije kraja drugog produžetka uspjela to ostvariti i time je momčad ETK bila eliminirana iz daljnjeg natjecanja.

T. Belobrajdić

Badminton

Dok su mnogobrojni sudionici igara slavili otvaranje ovogodišnjih Svjetskih korporacijskih igara otprilike 150 natjecatelja već se naveliko zagrijavalo na badminton terenima na Zagrebačkom velesajmu. Naime, turnir u badmintonu je započeo prvi, u ranu zoru u petak, 30. rujna. Među natjecateljima je bio i predstavnik ETK - Roland Čop.

Natjecanje je bilo organizirano u nekoliko kategorija: pojedinačni turnir, turnir parova i mješoviti parovi. Pojedinačni turnir u muškoj konkurenciji bio je podijeljen po starosnim kategorijama: otvorena skupina, 30-39 godina, 40-49 godina i 50+.

Roland Čop komentira:
"Turnir se igrao po grupama od 4 ili 5 igrača, po principu svatko sa svakim po jedan set, do 21 boda. Najbolja dva iz grupe te nekolicina najbolje trećeplasiranih išli su dalje u eliminacijski dio natjecanja. U mojoj skupini je bilo još tri igrača, i to predstavnik VIPnet-a, Zagreb Parkinga i Zagrebačkog velesajma. Turnir sam započeo uspješno pobjedom protiv igrača koji je branio boje Zagrebačkog velesajma. Nakon dobrog starta uslijedio je naporan i težak meč s predstavnikom VIPneta. U tom meču izgubio sam dosta snage, ali sam ipak uspio ostvariti i treću pobjedu te mirno s prvog mjesta u skupini čekati subotnju osminu finala. U nastavku turnira dočekao me predstavnik INE kojega sam uspio pobijediti tako da sam s tri pobjede u nizu došao do četvrtine finala i korak do medalje. Tu sam se susreo s drugim predstavnikom VIPneta koji je u ovaj dio natjecanja ušao izravno jer mu se protivnik u osmini finala nije pojavio te je bio puno odmorniji od mene. Nažalost, nisam imao dovoljno snage za pobjedu te sam zaustavljen u četvrtini finala. Do kraja turnira odigrao sam još dva meča za pozicije od 5. do 8. mjesta. Ostvario sam dvije pobjede i na kraju turnira završio na petom mjestu."