Konferenciju SoftCOM 2006 je organiziralo Splitsko sveučilište uz posebnu podršku Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje iz Splita, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka. Tehnički sponzor konferencije ove godine bila je utjecajna svjetska udruga za promicanje znanstvenoga i stručnoga rada na području elektrotehnike i računarstva, IEEE Communications Society (ComSoc). Konferenciju je i otvorio predsjednik te udruge, prof. Nim K. Cheung svojim plenarnim izlaganjem na temu "Prema sveprisutnim mrežama" (Towards the Area of Ubiquitous Networks) u kojemu je objasnio razvoj mobilnih mreža od ranih osobnih komunikacijskih sustava iz osamdesetih godina prošloga stoljeća do današnjih IP temeljenih sustava i bežičnih širokopojasnih multimedijskih usluga.
Na SoftCOM-u 2006 prisustvovali su predstavnici organizacija iz ICT branše i stručnjaci iz 35 zemalja svijeta, konferencija se može ove godine pohvaliti i sa 130 prispjelih stručnih radova koje je razmatralo ukupno 170 znanstvenika s visokoškolskih ustanova i privrednih organizacija iz cijeloga svijeta. Gotovo 60% predanih radova preporučeno je za prezentiranje u tehničkom dijelu programa konferencije.
U plenarnom dijelu konferencije nastupila je i mr. sc. Gordana Kovačević, predsjednica ETK s prezentacijom o uklopljenosti Teslinoga djela u strateške odrednice i način djelovanja Ericssona Nikole Tesle. No, predstavnika naše kompanije na skupu bilo je više: Lidija Bušić, Ivica Ćubić, Nenad Ukić i Damir Dlaka iz ETK Instituta za telekomunikacije uspješno su prezentirali svoje stručne radove na tehničkim sesijama tijekom konferencije.
U sklopu konferencije upriličen je bio i Poslovni forum u kojem je sudjelovalo više istaknutih menadžera i predstavnika državne administracije iz više zemalja sudionica konferencije. ICT industrija danas je u punom zamahu, što otvara niz poslovnih mogućnosti te stvara potrebu za daljnjim tehnološkim razvojem. U sklopu Poslovnoga foruma razmatrani su i sociološki aspekti razvoja ICT industrije.
J. Lončar