Gordana Kovačević posebno se zadržala na ulozi splitskog istraživačko-razvojnog centra u poslovnom uspjehu kompanije i regije. Taj centar, osnovan još 1982. godine, važan je sastavni dio ETK Instituta za telekomunikacije i integriran je u sve aktivnosti ETK. Danas je to najveći i najznačajniji razvojni i istraživački centar u Dalmaciji, a zapošljava 160 stručnjaka, od kojih je 98% visokoobrazovanih, rekla je predsjednica naše kompanije.
Stručnjaci ovoga centra imaju kreativan i inovativan pristup radu, stalno šire znanja, njeguju timski rad, imaju razvijene upravljačke vještine i usredotočeni su na uspjeh kupaca. Zajedno s drugim stručnjacima Instituta za telekomunikacije, radi svojih kompetencija, visoke kvalitete, pouzdanosti i troškovne učinkovitosti, sudjeluju u izgradnji ugleda ETK Instituta u korporaciji Ericsson što kontinuirano pridonosi dobivanju novih odgovornosti.
Predsjednica ETK je također napomenula da se istraživački poslovi odvijaju u bliskoj suradnji s Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu, što je vrlo pozitivan primjer povezanosti gospodarstva i znanstveno-obrazovnih institucija u Hrvatskoj.
Gordana Kovačević posebno je podcrtala da takvo djelovanje ETK istraživačko-razvojnog centra u Splitu ima i širi utjecaj na regionalni razvoj gospodarstva. Na taj način Ericsson Nikola Tesla pridonosi zapošljavanju mladih, školovanih i kreativnih ljudi, širi znanje i iskustvo, promovirajući i implementirajući nove informacijsko komunikacijske tehnologije. Kompanija također dio svojih sredstava usmjerava i u korisne donacije te sponzorstva pomažući tako obrazovne, znanstvene, kulturne, sportske, humanitarne i druge društveno korisne projekte u dalmatinskoj regiji, zaključila je predsjednica Ericssona Nikole Tesle.